Nevídáno, neslýcháno: tyhle revoluční dárky ulehčí vám i planetě

Masáž vánočními tipy je v plném proudu. Mele se ve vás potřeba udělat všem radost a zároveň panika z množství věcí, které se hrnou ze všech výloh i news feedů? Tak nádech, výdech, teď vás potěšíme. 

Vybrali pro vás ty nejlepší vychytávky od účastníků našich akcelerátorů. Mají totiž hned několik společných jmenovatelů – jsou originální, mají minimální nebo nulovou uhlíkovou stopu a pomáhají rozjet nebo podpořit skvělé nápady českých inovátorů. 

Plastenco

Začít můžete rovnou výzdobou. Plastenco geniálně spojuje udržitelnost a design v krásných kouscích z recyklovaného plastu, které se tisknou na 3D tiskárnách. Jejich barevné signature kousky od váz přes andělíčky až po panákovky navíc umí dotvořit podle vašich představ na míru.

 

Kokoza

Kdo třídí bioodpad, dobře ví, jakou slávu doma udělá nádoba s odvětrávaným víkem a filtrem, který zabraňuje zápachu. Nebo rovnou praktický domácí kompostér? Kromě designového vermikompostéru i s připravenou žížalí posádkou u Kokozy pořídíte i kompostér bokashi, který zpracovává bioodpad pomocí fermentace.

 

EcoHaus

Předobjednat už můžete i revoluci v praní – prací papírky EcoHaus, které jsou o 98% lehčí než běžné prací prostředky. Obsahují totiž výlučně to, co je třeba, aby prádlo zbavily nečistot – žádné výplňkové materiály či gely. Stačí je vložit do pračky, ale dá se s nimi prát i v ruce, protože se ve vodě během pár vteřin rozpustí. 

 

reKáva

Velkou parádu pro milovníky kávy představil projekt reKáva, který posílá zpátky do oběhu kávovou sedlinu. Její zázračné vlastnosti si můžete ověřit rovnou doma a ze zbytků kávy si vypěstovat hlívu ústřičnou. Nyní svůj nápad nabízí v setu s výběrovou kávou a designovou nádobou od výše zmíněných Plastenco. 

 

Zachraň jídlo

Máte rádi dobročinné dárky a dochází vám inspirace? Tak teď se podržte, poukázka v hodnotě 1000 Kč dokáže nasytit hned 70 lidí, kteří jsou aktuálně v Česku v nouzi. Projekt Obědovka totiž zahraňuje nevydané porce z firemních jídelen před jistým vyhozením a doručí je k potřebným do sociálních zařízení. Zájem z obou stran je obrovský – stačí “záchranářům” prostřednictvím daru pomoci s logistikou a koordinací. 

 

Věříme, že při výběru těchto dárků se radostí zatetelíte i vy, natož pak vaši blízcí u vánočního stromečku. Krásný a klidný advent!

Zdroj foto: Lore Schodt, unsplash.com

Zpět na všechny příběhy