Děkujeme, že se zajímáte o nás a o to, co, jak a proč děláme

Máme toho hodně co říct. Rádi si s vámi nad šálkem kávy nebo čaje popovídáme více o tom, co máme za sebou a co ještě chystáme.

Impact Hub je kancelář, kavárna a inkubátor v jednom

Impact Hub je inspirativní pracovní prostor kombinující výhody plně vybavené kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru. Využívají jej nezávislí profesionálové, zástupci firemní či neziskové sféry a široká veřejnost, která chce pravidelně získávat nové kontakty, podněty a příležitosti. Existuje proto, aby v něm vznikaly a prakticky se realizovaly inovace. Jako podporu k tomu Impact Hub poskytuje fyzický prostor, pořádá a hostí akce a realizuje akcelerační programy. Navíc funguje jako součást mezinárodní sítě více než 100 Impact Hubů po celém světě, která umožňuje škálování byznysu i šíření myšlenek napříč všemi kontinenty.

Více o historii Profily členů týmu

Odvaha, důvěra, spolupráce

Od Amsterdamu přes Johannesburg, Singapur až po San Francisco pomáháme myšlenkám na svět. Propojujeme, inspirujeme a podporujeme všechny, kteří chtějí pozitivní změnu. Věříme, že na základě vzájemné spolupráce, důvěry a odvahy máme šanci rozvíjet podnikání budoucnosti. Takové podnikání, jehož primárním cílem nemusí být jen zisk, ale také společenský či environmentální prospěch. Podpora zodpovědného a prospěšného podnikání patří mezi naše dlouhodobé mise a vedle byznysových akcelerátorů proto organizujeme hned několik akceleračních programů věnovaných právě rozvoji společensky prospěšného podnikání. Díky zkušeným mentorům a silným partnerům vedeme účastníky k nezávislosti, udržitelnosti a ziskovosti.

O společensky prospěšném podnikání

Termín společensky prospěšné podnikání označuje podnikatelskou aktivitu, jejímž primárním účelem je řešit společenský nebo environmentální problém. Podnikání se tak posouvá ze samonosného cíle směrem k prostředku řešení sociálních a environmentálních výzev dnešního světa (Triple Bottom Line: People, Planet, Profit).

Výraz společensky prospěšné podnikání vychází z anglických pojmů Social Business a Social Entrepreneurship. V českém prostředí je Social Business často spojován s termínem „sociální podnikání“ nebo „(integrační) sociální firma“ zaměstnávající osoby znevýhodněné na trhu práce. Inkluzivní přínos je však pouze jedním z možných aspektů společensky prospěšného podnikání, nikoliv jediným. Společensky prospěšní podnikatelé se mohou realizovat například ve vzdělávání, v péči o zdraví, v ochraně životního prostředí, v boji s chudobou, při řešení energetických problémů, v ochraně lidských práv apod.

Našim cílem je zodpovědné podnikání, ve kterém se zodpovědnost a každodenní rozhodování zohledňuje nejen vůči vlastníkům ale také vůči zaměstnancům, klientům, partnerům, nejširší společnosti a planetě.

Chcete s námi probrat cokoli týkajícího se komunikace, propagace nebo marketingu? Pište na komunikace@impacthub.cz.

Napište nám

Loga ke stažení

Logo Impact Hub lze použít pouze po předchozí domluvě.

Impact Hub Ostrava logo RED Logo Impact Hub Ostrava pro použití na bílém povrchu
Stáhnout ve formátu EPS, JPEG, PNG
Impact Hub Ostrava logo WH Logo Impact Hub Ostrava pro použití na barevném povrchu či fotografii
Stáhnout ve formátu EPS, PNG
Impact Hub logo RED Logo Impact Hub pro použití na bílém povrchu
Stáhnout ve formátu EPS, JPEG, PNG
Impact Hub logo WH Logo Impact Hub pro použití na barevném povrchu či fotografii
Stáhnout ve formátu EPS, PNG