Impact Hub Islington - první Impact Hub na světě
6/2005

Příběh začíná

Jonathan Robinson zakládá v Londýně historicky první Hub na světě jako inkubátor pro sociální inovace a podporu společensky prospěšného podnikání. Záhy tento koncept zachvátí Tel Aviv, Sao Paolo, Stockholm nebo Amsterdam.

Amnesty International
11/2009

Amnesty spojuje

Jádro našeho týmu zakládáme během práce pro Amnesty International. Setkáváme se s Jonathanem a myšlenkou sdíleného prostoru jsme nadšení. Ve složení Petr Vítek, Jakub Mareš, Zdeněk Rudolský a Petr Baše děláme rozhodnutí založit Hub v Česku. A bylo to jedno z nejrychlejších a nejlepších, které jsme v životě udělali.

Rekonstrukce prostor v Praze
6/2010

Tři, dva, jedna... Akce 

Po rekordních devíti měsících máme peníze od kamarádů po kupě i prostory zrekonstruované, a tak se rozjíždí historicky druhý český coworking v Praze. V šesti lidech a s jedním králíkem s napětím očekáváme, jak se to rozjede.

Panorama Ostravy
6/2011

Operace Mitóza

Zahajujeme přípravné práce na snu otevřít Hub i v Brně a Ostravě. Vidíme, že koncept sdíleného prostoru funguje, a tak ho chceme přenést i do dalších měst. A to ještě nevíme, že nás čeká divoká jízda plná zvratů a tréninku trpělivosti.

3/2012

Černé na bílém

Dostáváme razítko jako potvrzení, že jsme právě získali dotaci na vysněný projekt. Slavíme mezi hromadami papírů a šanonů.

3/2014

Ostravo!!!

Do Ostravy jezdíme skoro každý týden. V podobě úderného týmu Petra a Veroniky se potkáváme s místní komunitou, lidmi z IT, designu i výzkumu. Vymýšlíme společné akce a plánujeme. Začínáme hledat parťáky do lokálního týmu.

Zdeněk Rudolský
6/2014

Zásahová jednotka

Vysíláme do Ostravy zásahovou jednotku v podobě Zdeňka, který se na pár měsíců usazuje v centru města, aby mohl být na blízku všem potenciálním klientům a partnerům.

Návštěva Hubu v průběhu rekonstrukce
7/2014

Pravou nohou kupředu

Zahajujeme stavbu a pořádáme první akce přímo mezi míchačkami a kupou cihel. A protože chceme, aby byl Hub hlavně váš, bavíme se otevřeně o nastavení podmínek členství nebo třeba brainstormujeme nad vychytávkami v prostoru.

První MashUp v Impact Hub Ostrava
10/2014

Hub is loading

Pořádáme večer plný rychlých prezentací ve formátu 10 snímků x 20 vteřin inspirovaný koncepty Pecha Kucha nebo Ignite. Šanci vystoupit na paletce slávy dostanou začínající projekty z okolí. Networkujeme, pijeme a těšíme se na velké finále.

Otevření Impact Hub Ostrava
11/2014

Přestřižení pásky

Otvíráme. Za zvuků kvalitní hudby a cinkotu skleniček si připíjíme na zdraví všech našich přátel, fanoušků, členů i partnerů.

Prostory Impact Hub Ostrava
1/2015

Po špičkách

Začínáme pracovat vprávě dokončených prostorách nového ostravského Hubu. Podporujeme lidi spodnikatelskými nápady, poskytujeme mentoring a rozjíždíme akcelerační program

Účastníci akcelerátoru Impact Hub 100-day Challenge
8/2015

Akcelerujeme kehvězdám

Účastníme se aktivně všech 4 Hubích akceleračních programů a vevšech akcelerátorech máme také své ostravské zástupce.

Oslavy prvních narozenin
11/2015

Prvních 12 měsíců

Naprvní narozeniny jsme dostali ten nejhezčí dárek! Počet členů se přehoupl přes 200 a my slavíme jako diví. Sametová párty je v revolučních barvách a my jsme revolučně šťastní.

Impact Hub ve světě
3/2016

Global Passport

Světová rodina Impact Hubů čítá takřka sto lokací a v touze po propojení zavádíme pro členy možnost cestovat po Hubích místech v rámci svého tarifu. Kdekoli na světě teď mohou využít pracovní zázemí a cítit se tam jako doma.

Účastníci akcelerátoru Tieto Nerds
8/2016

Tieto Nerds

Spolu s firmou Tieto zahajujeme první Hubí akcelerační program ukotvený přímo v Ostravě. Tieto Nerds nejsou soutěž, ale cestou k jisté kariéře či investici.

Day Pass v Impact Hubu
10/2016

Členem na den

Jde to i bez smlouvy. Nově nabízíme členství na den a bez závazků. Prostě si koupíte Day Pass a až do večera užíváte pracovního zázemí, péče i výhod jako byste byli naši.

Akcelerační program Edison
4/2017

Edison

Získali jsme důvěru Ministerstva práce a sociálních věcí a zakládáme nový tým, který bude v rámci projektu Edison škálovat a s úctou rozvíjet ty nejambicióznější společensky prospěšné podniky ze všech. Nemůžeme se dočkat.

Day Pass v Impact Hubu
8/2017

Smart cities

Slovenské Elektrárne uchvátil koncept měst budoucnosti. Proto společně spouštíme program pro ty, kteří mají velké vize a touhu zlepšovat městský provoz i životní prostředí. A jejich spousta!

Grand opening party v Impact Hub Brno
1/2018

Spousta místa pro všechny

25. ledna se nesmazatelně zapíše jako den velkolepé brněnské Grand Opening párty. Impact Hub Brno se rozrostl na 3450 m2 a stává se největším evropským a druhým největším světovým Impact Hubem. A to je závazek!

Tým Impact Hub Praha, Brno a Ostrava
3/2018

Hubí Woodstock

Velké prostory si žádají velké výzvy. Využíváme proto brněnské pohostinnosti a vyrážíme na první meziměstský sraz. Přes 75 Hubích hostů - víte, kolik to vydá nezapomenutelných momentů?

Akcelerační program Chytrá Myšlenka Moravskoslezského kraje
4/2018

Silná partnerství

Stáváme se partnery kraje a pomáháme s iniciativou Chytrá myšlenka. Jak se brzy ukáže, Moravskoslezský kraj má rozhodně co nabídnout a my jsme hrdí na to, že můžeme být u důležitých kulatých stolů, diskuzí i hackathonů.

Sociální fond Tilia Impact Ventures
10/2018

První český sociální fond je na světě

Petr Vítek spoluzakládá Tilia Impact Ventures, vůbec první fond zaměřený výhradně na investice se silným společenským dopadem. Na “dobro” má do začátku přes 40 milionů korun a podporu silných partnerů.

Vila Impact Hub Praha K10 na Vinohradech
1/2019

Jsme doma už i na Vinohradech

Zabydlujeme se v secesní vile původního K10 Coworkingu a oficiálně spouštíme Impact Hub Praha K10. Máme tak čtvrté sídlo s ohromnou zahradou, historií i funkčním krbem, přes 1700 členů a pořád dost vytrvání. Keep rolling!

Impact Hub Woodstock 2019
4/2019

#HumansOfImpactHub

Po zdařilé interní Happiness Survey, desítkách výběrek a klíčovém posílení nejvyššího managementu společně diskutujeme o týmových principech, hodnotách, vzdělávání i smysluplné práci.

Přijímáme Climate Challenge
11/2019

Přijímáme Climate Challenge

S úspěchem završujeme pilotní ročník programu, který se soustředí na podporu těch, kteří chrání planetu a zmírňují klimatickou krizi. V následujících letech se pustí vítězní Forsage do spolupráce s Nestlé a jeden z dalších vítězů, CYRKL, získá 5milionovou investici.

Mezinárodní ambice
5/2020

Mezinárodní ambice

S velkou hrdostí zahajujeme partnerství s evropskou organizací EIT Climate -KIC, zásadní platformou pro klimatické inovace. Hned ze startu je jasné, že nás společně čekají velké věci.

Coworking covidu navzdory
6/2020

Coworking covidu navzdory

Světu vládne pandemie, ale máme otevřeno a naše prostory slouží díky své flexibilitě známým i novým hostům. Těm, kterých se vládní opatření dotkly nejvíce, nabízíme členství nebo pronájmy zdarma v rámci akce (re)start.

Hurá do Zlína
3/2021

Hurá do Zlína

Společně s NWT připravujeme otevření prostoru Silo II powered by Impact Hub ve Zlíně. Celých 7 pater energetického "áčka" od podzimu nabídne nové příležitosti a kompletní portfolium našich služeb podnikatelům, tvůrcům i veřejnosti.

ClimAccelerator Beyond
4/2021

ClimAccelerator Beyond

Stanuli jsme v čele mezinárodního konsorcia pěti zemí a spouštíme program pro environmentální řešení a přeshraniční spolupráci. WOW! Společně s účastníky, mentory, experty a partnery chceme přispět k rozvoji nejen českého inovačního ekosystému.

Někdy čísla řeknou více než tisíc slov

10 000
m2 příležitostí
220 000
zhlédnutých MashUp videí na SlidesLive
17 000+
členůglobální komunity
36 000
fanoušků a followerů na sociálních sítích
100+
akcelerovaných projektů ročně
Chci vědět více
47 %
členů se nechalo v Hubu inspirovat pro rozjezd nových projektů
48 %
členů si myslí, že Impact Hub hrál významnou roli v jejich úspěchu

Výzkumy z let 2016 a 2017 za Impact Huby v Praze, Brně i Ostravě.

57 %
Hubáků věnuje svůj čas pro bono ostatním členům
82 %
členů jsou zakladatelé nebo spoluzakladatelé firem
993
velkých a malých akcí v roce 2017
Chci pořádat další Chci se účastnit
13
desítek týmových hráčů
2,3
hodnotných byznysových příležitostí na člena ročně
4
Huby v ČR:2x Praha, Brno a Ostrava
8
akceleračních propragmů pro nadšence, podnikatele i inovátory
1 700+
členů české sítě Impact Hub
Stát se členem
100+
Impact Hubů po celém světě
Podívat se do světa