Impact Hub Islington - první Impact Hub na světě
6/2005

Příběh začíná

Jonathan Robinson zakládá v Londýně historicky první Hub na světě jako inkubátor pro sociální inovace a podporu společensky prospěšného podnikání. Záhy tento koncept zachvátí Tel Aviv, Sao Paolo, Stockholm nebo Amsterdam.

Amnesty International
11/2009

Amnesty spojuje

Jádro našeho týmu zakládáme během práce pro Amnesty International. Setkáváme se s Jonathanem a myšlenkou sdíleného prostoru jsme nadšení. Ve složení Petr Vítek, Jakub Mareš, Zdeněk Rudolský a Petr Baše děláme rozhodnutí založit Hub v Česku. A bylo to jedno z nejrychlejších a nejlepších, které jsme v životě udělali.

Rekonstrukce prostor v Praze
6/2010

Tři, dva, jedna... Akce 

Po rekordních devíti měsících máme peníze od kamarádů po kupě i prostory zrekonstruované, a tak se rozjíždí historicky druhý český coworking v Praze. V šesti lidech a s jedním králíkem s napětím očekáváme, jak se to rozjede.

Panorama Ostravy
6/2011

Operace Mitóza

Zahajujeme přípravné práce na snu otevřít Hub i v Brně a Ostravě. Vidíme, že koncept sdíleného prostoru funguje, a tak ho chceme přenést i do dalších měst. A to ještě nevíme, že nás čeká divoká jízda plná zvratů a tréninku trpělivosti.

3/2012

Černé na bílém

Dostáváme razítko jako potvrzení, že jsme právě získali dotaci na vysněný projekt. Slavíme mezi hromadami papírů a šanonů.

3/2014

Ostravo!!!

Do Ostravy jezdíme skoro každý týden. V podobě úderného týmu Petra a Veroniky se potkáváme s místní komunitou, lidmi z IT, designu i výzkumu. Vymýšlíme společné akce a plánujeme. Začínáme hledat parťáky do lokálního týmu.

Zdeněk Rudolský
6/2014

Zásahová jednotka

Vysíláme do Ostravy zásahovou jednotku v podobě Zdeňka, který se na pár měsíců usazuje v centru města, aby mohl být na blízku všem potenciálním klientům a partnerům.

Návštěva Hubu v průběhu rekonstrukce
7/2014

Pravou nohou kupředu

Zahajujeme stavbu a pořádáme první akce přímo mezi míchačkami a kupou cihel. A protože chceme, aby byl Hub hlavně váš, bavíme se otevřeně o nastavení podmínek členství nebo třeba brainstormujeme nad vychytávkami v prostoru.

První MashUp v Impact Hub Ostrava
10/2014

Hub is loading

Pořádáme večer plný rychlých prezentací ve formátu 10 snímků x 20 vteřin inspirovaný koncepty Pecha Kucha nebo Ignite. Šanci vystoupit na paletce slávy dostanou začínající projekty z okolí. Networkujeme, pijeme a těšíme se na velké finále.

Otevření Impact Hub Ostrava
11/2014

Přestřižení pásky

Otvíráme. Za zvuků kvalitní hudby a cinkotu skleniček si připíjíme na zdraví všech našich přátel, fanoušků, členů i partnerů.

Prostory Impact Hub Ostrava
1/2015

Po špičkách

Začínáme pracovat vprávě dokončených prostorách nového ostravského Hubu. Podporujeme lidi spodnikatelskými nápady, poskytujeme mentoring a rozjíždíme akcelerační program

Účastníci akcelerátoru Impact Hub 100-day Challenge
8/2015

Akcelerujeme kehvězdám

Účastníme se aktivně všech 4 Hubích akceleračních programů a vevšech akcelerátorech máme také své ostravské zástupce.

Oslavy prvních narozenin
11/2015

Prvních 12 měsíců

Naprvní narozeniny jsme dostali ten nejhezčí dárek! Počet členů se přehoupl přes 200 a my slavíme jako diví. Sametová párty je v revolučních barvách a my jsme revolučně šťastní.

Ples pro Čisté nebe
1/2016

První ples

Po několika úspěšných vánočních večírcích prochází naše prostory další zatěžkávací zkouškou. Pořádáme ples pro Čisté nebe a pod Bedřicha se nakonec vejde parket i pódium pro kapelu. Protančené střevíce nacházíme po Hubu ještě týden.

Impact Hub ve světě
3/2016

Global Passport

Světová rodina Impact Hubů čítá na 80 lokací a v touze po propojení zavádíme pro členy možnost cestovat po Hubích místech v rámci svého tarifu. Kdekoli na světě teď mohou využít pracovní zázemí podobně přátelské tomu našemu.

Tým Impact Hub Ostrava
4/2016

Šťastná třináctka

Přijímáme nové cohosty, měníme pozice a tým rozvíjíme jako na drátkách. Na léto navíc plánujeme další výběrová řízení a rosteme jako z vody. S panem Szotkowskim je nás už 13.

Účastníci akcelerátoru Tieto Nerds
8/2016

Tieto Nerds

Spolu s firmou Tieto zahajujeme první Hubí akcelerační program ukotvený přímo v Ostravě. Tieto Nerds nejsou soutěž, ale cestou k jisté kariéře či investici.

Akcelerační program Edison
4/2017

Edison

Získali jsme důvěru Ministerstva práce a sociálních věcí a zakládáme nový tým, který bude v rámci projektu Edison škálovat a s úctou rozvíjet ty nejambicióznější společensky prospěšné podniky ze všech. Nemůžeme se dočkat.

Day Pass v Impact Hubu
8/2017

Smart cities

Slovenské Elektrárne uchvátil koncept měst budoucnosti. Proto společně spouštíme program pro ty, kteří mají velké vize a touhu zlepšovat městský provoz i životní prostředí. A jejich spousta!

Grand opening party v Impact Hub Brno
1/2018

Spousta místa pro všechny

25. ledna se nesmazatelně zapíše jako den velkolepé brněnské Grand Opening párty. Impact Hub Brno se rozrostl na 3450 m2 a stává se největším evropským a druhým největším světovým Impact Hubem. A to je závazek!

Tým Impact Hub Praha, Brno a Ostrava
3/2018

Hubí Woodstock

Velké prostory si žádají velké výzvy. Využíváme proto brněnské pohostinnosti a vyrážíme na první meziměstský sraz. Přes 75 Hubích hostů - víte, kolik to vydá nezapomenutelných momentů?

Akcelerační program Chytrá Myšlenka Moravskoslezského kraje
4/2018

Silná partnerství

Stáváme se partnery kraje a pomáháme s iniciativou Chytrá myšlenka. Jak se brzy ukáže, Moravskoslezský kraj má rozhodně co nabídnout a my jsme hrdí na to, že můžeme být u důležitých kulatých stolů, diskuzí i hackathonů.

Někdy čísla řeknou více než tisíc slov

7 700
m2 příležitostí
220 000
zhlédnutých MashUp videí na SlidesLive
17 000+
členůglobální komunity
36 000
fanoušků a followerů na sociálních sítích
100+
akcelerovaných projektů ročně
Chci vědět více
47 %
členů se nechalo v Hubu inspirovat pro rozjezd nových projektů
48 %
členů si myslí, že Impact Hub hrál významnou roli v jejich úspěchu

Výzkumy z let 2016 a 2017 za Impact Huby v Praze, Brně i Ostravě.

57 %
Hubáků věnuje svůj čas pro bono ostatním členům
82 %
členů jsou zakladatelé nebo spoluzakladatelé firem
993
velkých a malých akcí v roce 2017
Chci pořádat další Chci se účastnit
13
desítek týmových hráčů
2,3
hodnotných byznysových příležitostí na člena ročně
4
Huby v ČR:2x Praha, Brno a Ostrava
8
akceleračních propragmů pro nadšence, podnikatele i inovátory
1 700+
členů české sítě Impact Hub
Stát se členem
100+
Impact Hubů po celém světě
Podívat se do světa