Ve spolupráci s Prague Startup Centre a firmou BigClown měříme každých pár vteřin aktuální teplotu, vlhkost a koncentraci CO2 v open space a na fixních stolech. Od spuštění měření (červenec 2017) se pohybujeme dlouhodobě kolem 500 ppm.

Co jednotlivé hodnoty znamenají?

360-400 ppm – čerstvý vzduch v přírodě
800-1000 ppm – doporučená úroveň CO2 ve vnitřních prostorách
nad 1000 ppm – nastávají příznaky únavy a snižování koncentrace
5000 ppm – maximální bezpečná koncentrace bez  zdravotních rizik
35 000-50 000 ppm  – vydechovaný vzduch dospělého člověka

 

Aktuální měření

Podle přístrojů se nám v Hubu dýchá téměř stejně dobře jako venku. Tématu zdravého vzduchu pro práci se u nás nedávno věnoval i náš člen Robert Vlach, naměřená data z různých možných i nemožných míst pak publikoval v článku Ivany Minářové na http://www.genialnidum.cz/pri-praci-nesoustredeni-unaveni-zkuste-vice-vetrat/. Ačkoliv jeho měření vykazovala v našem coworku vyšší hodnoty, než naše měřáky, pořád se nám dýchalo dobře 🙂 Do budoucna plánujeme přidat další měřáky pro srovnání a ověření naměřených hodnot.

Proč vůbec kontrolujeme kvalitu vzduchu?

“Členové, tým i hosté a pronájmoví klienti u nás často tráví většinu svého dne. Proto je pro nás důležité zajistit jim maximální možný komfort. Stejně tak, jako jsme nešetřili na nábytku a ergonomických židlích nebo kávovaru, neustále pracujeme také na zvelebování interiéru a vzduchotechnice. Díky měření přesně víme, kdy se kvalita vzduchu snižuje a kdy přidat na výkonu provětrávání tak, aby nikde nebylo nepříjemně vydýcháno,” vysvětluje náš ředitel Filip Goszler.

Zajímá vás více? Nebo se chcete přijít podívat nejen na měřidla? Napište na ostrava@impacthub.cz a my se budeme těšit!