Načítám Akce

Akce

TechMeetup #10 – Frontend

Při plánování tohoto TechMeetupu jsme se spojili s komunitou Frontendisti.cz a výsledkem je pestré spektrum frontend témat, která ale budou zajímavá i pro backendisty.:)

1. Marek Bystrianský (Stora Enso)

Přednáška: „Progressive Web Apps“
Progressive Web Apps (PWA) je moderní technologie vývoje softwaru, která využívá potenciál a zkušenosti uživatelů z nativní aplikace v obyčejných webových stránkách. Společné se podíváme proč se zabývat PWA a co nám to přinese nejen z hlediska frontendu.

Workspace: Další diskuze na téma PWA

2. Martin Michálek (vzhurudolu.cz)

Přednáška: „AMP, PWA nebo obojí?“
Technologie pro rychlé weby AMP a plnohodnotné weby (dnes často PWA, progresivní webové aplikace) jsou často vnímány jako buď a nebo. Jenže úplně nejlepší je mít obojí. Na přednášce si ukážeme výhody obou technologií a možností jejich kombinací.

Workspace: „AMP a PWA: Prakticky a diskuze““

Jak implementovat kombinaci AMP a PWA na e-shopu? Jak na obsahovém webu? Kam jinam se hodí? Projdeme si ukázky z praxe a budeme nad nimi diskutovat.

3. Jindřich Vojtasík (ProRocketeers)

Přednáška: „Monorepo“
Vývoj aplikací často vyžaduje komplikované nastavení – být napojený na firemní síti, na serverech běžící vývojové prostředí a pravidelně replikovanou databázi produkce. Proto Vám chceme jednoduše ukázat, že to není vždy pravda a s trochou představivosti můžete rozjet cokoliv, kdekoliv a téměř na čemkoliv.

4. Vitalij Petráš (HTMLFACTORY)

Přednáška: „Bootstrap“
Podíváme se proč ho používá Vitalij a proč byste ho měli používat i vy. Vyvrátíme pár nevýhod tohoto frameworku. Ukážeme si jak by měla vypadat implementace.

Workspace: Vitalij ukáže tipy na bootstrapovské nejzajímavější kousky a jejich uplatnění na reálných projektech.

5. Piotr Tomiak (JetBrains)

Přednáška: „Be even more productive with WebStorm“
Learn how to set up your development workflow with WebStorm for maximum time saving; master control over countless tools – linters, task runners, version control, debugger, and more; train in the ancient secret art of coding without a mouse; and explore the wonders of refactoring. All of this for the ultimate quest of being as productive as possible. This talk is for audiences of all levels of (un)familiarity with WebStorm, IntelliJ IDEA, PhpStorm, or other JetBrains IDEs.


Přibližný harmonogram
17.30-19.30 přednášky (vč. přestávky)
19.30-20.30 workspace aneb pojďme víc do hloubky
20.30-22.00 networking

Setkání je zdarma. Občerstvení a pivo zajištěno:)

Organizátor akce

TechMeetUp Ostrava

Datum a čas

25. září 2019 17:30 - 22:00

Vstupné

Cena pro členy: zdarma

Cena pro veřejnost: zdarma

Aktualizováno 28. srpna 2019