Načítám Akce

Promítání filmu Postpráce

VSTUPENKY

Informace o akci

Datum 28. 3. 2023 Přidat do iCal  Přidat do Google kalendáře 
Čas 18:00-21:00
Vstupné Základní vstupné: 100 Kč, Důchodci/ZTP: 50 Kč pro veřejnost
Organizátor Impact Hub Ostrava
Místo Impact Hub Ostrava, Sokolská třída 1263/24, Ostrava 702 00Mapa 

Situaci na trhu práce čekají v blízké budoucnosti velké změny. Kvůli rapidnímu rozmachu automatizace mohou zaniknout stovky milionů pracovních míst. Jak by to ovlivnilo naši společnost?

Vztah lidí k práci je rozporuplný. Na jednu stranu představuje práce pro spoustu lidí na celém světě přítěž a pouhý zdroj obživy. Na druhou stranu přibývá počet workoholiků, pro něž je jejich zaměstnání jedinou životní náplní. Rozvoj robotů a strojového učení by tak mohl být pro celé lidstvo splněným snem, namísto toho však vzbuzuje spíše obavy – nikdo si dnes nemůže být jistý, kdy ho umělá inteligence nahradí. Snímek proslulého režiséra Erika Gandiniho (Švédská teorie lásky) zachycuje různé podoby práce v Jižní Koreji, USA, Itálii a Kuvajtu a pokouší se předestřít odpovědi na existenciální otázky týkající se vyvážení pracovního života a volného času.

FESTIVAL JEDEN SVĚT

Jeden svět je největším dokumentárním festivalem s tematikou lidských práv na světě a dlouhodobě patří k největším událostem svého druhu v Evropě. Pořadatelem festivalu je nezisková organizace Člověk v tísni.

VSTUPENKY

Základní vstupné: 100 Kč

Senioři/ZTP: 50 Kč

Vstupenku si zakoupíte zde.

VSTUPENKY Zpět na všechny akce