Načítám Akce

Akce

Open Data Hackathon

Open data jsou zásadním zdrojem a my je nechceme nechat ladem!

Open data by měla být zásadním zdrojem  pro obyvatele a firmy v daném městě. Města udělala skvělý posun v počtu vystavovaných dat, bohužel, stále nejsou vystavována tak, aby je mohli vývojáři snadno použít. A to chceme změnit!  Z Word dokumentu připravit strukturované texty, počty aut v křižovatce dynamicky zpracovávat přes REST API apod.  Pokud máte jasný názor na to, jak a PROČ by měla být Open Data zpřístupňována jinak, toto je akce pro vás.

Pojďme si to užít!

Spojili jsme proto síly se Statutárním městem Ostrava a Keboolou a pouštíme se do odvážného podniku: dvoudenního hackathonu pro všechny, kteří milují výzvy a chtějí přispět svému městu. S těmi nejlepšími parťáky v zádech vás zveme do kvalitního zázemí našeho open space, abyste pracovali s daty, která může město využít i ve váš prospěch.

S čím budeme pracovat? Intenzivně spolupracujeme s městem a výsledkem bude sada pečlivě připravených dat. Chcete více? Dobrá, přidáme otevřená data Liberty API O2.

Za účasti špiček z oblasti datové analytiky připravíme návrh nového portálu pro otevřená data a další konkrétní aplikace s využitím otevřených dat. Vše otevřeme pátečním neformálním setkáním – kdo se chce naladit, připravit a dozvědět více o celém projektu, bude vítán! Hackathon pak spustíme v sobotu ráno a skončíme v neděli po poledni. Registrace je zdarma a čekejte atraktivní partnery a podporovatele.

12. 5. večerní, neformální úvodní setkání
13. 5. – 14. 5. samotný hackathon
 

Organizátor akce

Statutární město Ostrava & Keboola & Impact Hub Ostrava

Datum a čas

12. května 2017 - 14. května 2017 18:30 - 13:00

Vstupné

Cena pro veřejnost: zdarma

Aktualizováno 30. dubna 2017