Načítám Akce

Impact Hub MashUp: Co bude s ostravsko-karvinským regionem

Registrace

Informace o akci

Datum 6. 12. 2022 Přidat do iCal  Přidat do Google kalendáře 
Čas 17:30-21:30
Vstupné Zdarma
Místo Impact Hub Ostrava, Sokolská třída 1263/24, Ostrava 702 00Mapa 

Jak má vypadat budoucnost našeho revíru v následujících deseti letech? Jak naložit s novými výzvami a hornickým dědictvím po útlumu těžby uhlí? Máme šanci revitalizovat a transformovat bývalou černou krajinu a její společnost na zelený, udržitelný a prosperující region? Řádka prezentujících představí, co už se povedlo, co se plánuje a jaké jsou vize těch, kteří se rozhodli měnit budoucnost naší oblasti.

Mimochodem, pokud ještě neznáte formát Impact Hub MashUp, budete koukat! Každý řečník dostane pouhých 200 vteřin a 10 slidů, takže se nemusíte bát zdlouhavých projevů, ani zbytečné omáčky. 😉 

Hosté:
SteelOva
Iniciativa Dokořán
POHO2030
fajnOva
… a další brzy přibudou! 

Program
17:30 registrace
18:00 začátek prezentací
19:00 networking a doprovodné aktivity

Registrace:
Vstup je zcela zdarma, jen prosíme o přihlášení v kratinkém formuláři. Děkujeme!
bit.ly/pohornickymashup

Co sleduje Spravedlivá transformace (Just Transition) a iniciativa Post-Coal Future Lab?
Nejde pouze o obrodu krajiny, ale také o posun společenského systému. Nechceme pouze chránit přírodu a zachraňovat chátrající budovy – řeší se také podnikavost kraje, zaměstnanost, připravenost pracovního trhu stran kompetencí nebo práce s talenty. Dalším silným tématem je vytváření veřejného prostoru a nabídka pro volný čas, nastavení podmínek tak, aby mohli sami občané navrhovat projekty atd.

Speciální MashUp vzniká pod patronátem EIT @Climate-KIC a jejich iniciativy Post-Coal Future Lab a podpůrného projektu CEE Community Lab. Hlavním cílem těchto aktivit je budovat a posilovat výměnu zkušeností a diskuzi i spolupráci všech stakeholderů, profesionálů i občanů v transformovaných krajích, aby mohlo dojít k co nejrychlejší a nejefektivnější pozitivní změně.

Registrace Zpět na všechny akce

Nadcházející akce

Připojit kalendář