Z bezmála 4 desítek přihlášených zvolila porota na začátku srpna 14 postupujících. Od září do prosince dostanou prostor pracovat na svých projektech pod zkušeným vedením a s konzultanty v zádech.

“Každý přihlášený dostal na to, aby přesvědčil porotu o své kvalitě a svém potenciálu, přesně 4 minuty. A prezentace byly velmi pestré. V porovnání s minulým rokem, kdy jsme dali přednost jen technologickým projektům, jsme letos na základě veřejného mínění do programu přijímali i ty se společenským přesahem. Do užšího výběru se tak nakonec dostaly týmy také z oblasti kreativního průmyslu nebo zdravého životního stylu,” upřesnil Pavel Klučka, koordinátor projektu.

Sedm postupujících čeká kreativní práce zaměřená na ověření svého nápadu, sestavení podnikatelského plánu a rozvoj týmu. Dalších sedm si pak díky programu ověří svůj business model a připraví svůj projekt na. Všichni budou v úzkém kontaktu s mentorem, který pomůže projektu najít svou cestu k úspěchu.


Více o 14 statečných prozradíme po oficiálním zahájení akcelerační části na začátku září.
Podrobnosti o programu můžete sledovat také na Facebookové události.
Program Chytrá myšlenka je realizován spolkem Hub for Change a financován z dotace Moravskoslezského kraje.

 

Pro podporu projektů s epidemiologickým významem

Máte řešení pro naše zdraví, ochranu majetku a připravenost kraje? Přihlášeným do 15. 7. nabízíme služby v hodnotě 81 000 Kč.

Více informací

Kvalitní zázemí pro firmy

Kanceláře v centru města a k tomu služby, členství i desítky výhod v ceně. Získejte nezávaznou nabídku nových pracovních prostor!

Zjistit více